O motivačních rozhovorech

Odkazy

Zde najdete odkazy na užitečné www stránky, videa, instituce apod.

www.motivationalinterviewing.org – stránky MINT (Motivational Interviewing Network of Trainers), mezinárodní organizace zaštiťující dobrou praxi vzdělávání v MR a shromažďování a šíření informací o motivačních rozhovorech. Členy MINT je i většina významných osobností oboru, včetně W. R. Millera a S. Rollnicka, tvůrců motivačních rozhovorů.

Česky:

  • Prezentace Michala Raszky „Motivační rozhovory – co to je a v čem jsou užitečné“ (v rámci online konference Armády spásy Lidé bez domova s psychiatrickým onemocněním) zde
  • Rozhovor s Janem Soukupem pro server psychologie.cz (zde) a pro rádio Wave (zde).
  • Webinář s Davidem Valouchem (v rámci projektu Podpora sociálního bydlení) zde
  • Ukázka využití MR v rámci prezentace „Závislost na bezodiazepinech a psychoterapie“ (AT konference 2019) od Jána Praška zde

Anglicky:

Talking to change – podcast; rozhovory Glenna Hindse a Sebastiana Kaplana s nejrůznějšími odborníky o různých tématech týkajících se motivačních rozhovorů (aktuálně např. o využití MR v rozhovorech o vakcinaci na COVID-19).

Motivational Interviewing and Beyond – podcast; záznamy videorozhovorů Joela Portera, Stephena Rollnicka a jejich hostů na různá témata (MI v práci se skupinou, páry a kolektivy; MI a restorativní přístup; Mají motivační rozhovory teorii?; a další).

Další tipy na volně sdílené vzdělávací materiály, podcasty, výcviky aj. najdete na stránkách MI Center for Change.

Stránky Intrinsic change – soubor velkého množství videí různých autorů týkajících se nejrůznějších témat z motivačních rozhovorů, vhodné pro informace, výuku i sebevzdělávání.

Velké množství informací, videí a prezentací na téma MR najdete na psychwire.com.

info@motivacnirozhovory.cz